جراحی زیبایی بینی در ایران

جراحة تجمیل الأنف جراحی زیبایی بینی در ایران

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی در ایران یکی از عمل های زیبایی بسیار شایع می باشد که به منظور اصلاح ساختار و اندازه بینی فرد انجام می شود. جراحی زیبایی بینی در ایران به وسیله تغییراتی که در غضروف یا استخوان بینی فرد انجام می شود، باعث زیبایی و افزایش تناسب بینی فرد با سایر اجزای صورت می شود. جراحی زیبایی بینی در ایران یا رینوپلاستی توسط متخصص زیبایی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی در ایران به چه دلایلی انجام می شود

اغلب افرادی که جراحی زیبایی بینی  را انجام می دهند، از شکل و ظاهر بینی خود رضایت ندارند. این افراد به منظور کاهش دادن اندازه بینی و همچنین فرم دهی و زیباسازی آن، این عمل زیبایی را انجام می دهند.
البته عواملی مثل آسیب های فیزیکی و شکستگی های غضروفی و استخوانی و همچنین درمان مشکلات تنفسی و یا حل معضلات مادرزادی در بینی نیز می توانند از سایر دلایل احتمالی جراحی زیبایی بینی  باشند.
برخی تغییرات که توسط جراح رینوپلاستی روی بینی شما قابل انجام است عبارتند از:
تغییر در سایز
تغییر در زاویه
صاف کردن و اصلاح ظاهر پل مانند بینی
تغییر ظاهر نوک بینی
صاف کردن بینی های کج
اگر شما عمل رینوپلاستی تنها با اهداف زیبایی انجام می دهید، باید تا رشد کامل استخوان بینی خود صبر کنید. این سن برای دختران حدود 15 سال و برای پسران اندکی بیشتر از 15 سال می باشد. با این حال اگر عمل جراحی زیبایی بینی در ایران به منظور درمان و اصلاحات پزشکی انجام می شود، می توان در سنین پایین تر نیز آن را انجام داد.

 

Rhinoplasty in Iran

عملية تجميل الانف في ايران

عوارض و ریسک های موجود در جراحی زیبایی بینی در ایران

همه عمل های جراحی دارای برخی عوارض و خطرات مشترک هستند، از جمله عفونت، خونریزی، کبودی، حساسیت و عوارض بیهوشی و بی حسی. در عمل رینوپلاستی علاوه بر عوارض ذکر شده، موارد زیر نیز ممکن است وجود داشته باشد:
مشکلات تنفسی
خونریزی بینی
بینی بی حس
بینی نامتقارن
اسکار و جای زخم
همچنین در مواردی که بیمار از نتایج عمل خود ناراضی باشد، باید تا بهبودی کامل این عوارض و موارد صبر کند تا مجددا مورد جراحی قرار بگیرد. این کار می تواند سال ها طول بکشد.

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی در ایران
butterfly

آماده شدن برای انجام جراحی زیبایی بینی

قبل از انجام عمل زیبایی بینی، باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید تا مورد معاینه قرار بگیرید. پس از تعیین مشکل و انتخاب نتیجه ای که انتظار دارید، پزشک یک سری آزمایشات از شما درخواست می نماید. پس از طی مراحل مربوط به آزمایش و معاینه فیزیکی، میزان کلی سلامت فیزیکی شما و همچنین مشکل موجود در بینی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس یک جلسه عمل جراحی برای شما رزرو می شود.

عمل جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی زیبایی بینی در ایران در بیمارستان و تحت بیهوشی انجام می گیرد. البته در برخی موارد خفیف می توان از بی حسی موضعی نیز استفاده کرد. در حین اینکه شما بیهوش هستید، اعمال و تغییرات مورد نیاز در بینی شما انجام می شود، مثل برش غضروفی، برش استخوانی، پیوند غضروف یا استخوان و غیره.
عمل رینوپلاستی در حدود 1 تا 2 ساعت به طول می کشد البته در موارد پیچیده تر ممکن است مدت زمان طولانی تری مورد نیاز باشد.

نتایج جراحی زیبایی بینی در ایران

اگرچه عمل رینوپلاستی یک عمل زیبایی ساده و ایمن می باشد، مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی کامل از آن می تواند طولانی باشد. مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از عمل به طور معمول حدود 1 هفته می باشد، هرچند قسمت نوک بینی شما بسیار حساس می باشد و ممکن است برای ماه ها به صورت متورم و بی حس باقی بماند. اکثر افراد در طی چند هفته بهبود می یابند اما برخی علائم و عوارض ناشی از جراحی می تواند برای ماه ها در صورت شما باقی بماند.
امروزه برای بهبود ظاهر و فرم بینی بویژه در موارد خفیف می توان از روش های غیر جراحی نظیر تزریق فیلر (ژل) و یا اصلاح فرم بینی به روش پلاسما نیز استفاده کرد.

پکیج ها

جراحی زیبایی بینی در ایران
جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که هر فرد قبل از انجام عمل باید به آن توجه داشته باشد. این هزینه در کنار مهارت پزشک، امکانات مرکزی که در آن جراحی می شوید و همچنین مشکل بینی شما، در کنار سایر فاکتورها، از عوامل تعیین کننده نتایج عمل زیبایی بینی یک فرد می باشند.

جراحی زیبایی بینی یکی از پرکاربردترین جراحی‌هایی است که امروزه در کشور ما انجام می‌شود. هزینه جراحی زیبایی بینی در ایران بسته به نوع عمل و عواملی مثل کلینیکی که در آن عمل جراحی انجام می شود و دستمزد پزشک متخصص، بین 5 تا 25 میلیون تومان می باشد. جراحی زیبایی بینی انواع مختلفی دارد که بسته به مشکل بینی شما، از جراحی باز یا لیزر استفاده می شود.

 هزینه جراحی زیبایی بینی به چه عواملی بستگی دارد

از آنجا که هر عمل زیبایی بینی برای فرد به منزله یک سرمایه گذاری محسوب می شود که تاثیر به سزایی در زندگی فرد دارد، آشنایی با فاکتورهای تعیین کننده هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند در انتخاب درست و نتایج نهایی عمل بسیار تاثیر گذار باشد.

عوامل زیادی هستند که به صورت جزئی یا کلی می توانند در هزینه جراحی زیبایی بینی دخیل باشند. از جمله:

 • پزشک متخصص جراح:

میزان مهارت و به اصطلاح شهرت پزشکی که عمل زیبایی بینی شما را انجام می دهد و دستمزدی که برای جراحی دریافت می کند، از جمله موارد اصلی تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی می باشد. از نظر برخی از افراد نتایج نهایی عمل بسیار مهم تر از هزینه ای می باشد که برای عمل زیبایی خود خرج می کنند و نتیجه نهایی به طور مستقیم به مهارت پزشک شما بستگی دارد.

 • محلی که در آن عمل زیبایی انجام می شود:

بیمارستانی که شما در آنجا بستری می شوید و میزان خدماتی که به شما ارائه می شود، از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت جراحی می باشد. استفاده یا عدم استفاده از بیهوشی، تعداد روزهای بستری، داروهای مصرفی و هزینه اتاقی که در آن بستری هستید، از جمله هزینه های بیمارستان می باشند.

 • نوع عمل جراحی زیبایی که بر روی بینی شما انجام می شود:

هر عمل زیبایی بینی، دارای شرایط منحصر به فرد و مختص خود است، در نتیجه هزینه جراحی زیبایی بینی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. در حالت کلی بر اساس میزان کاری که بر روی بینی شما انجام می شود و همچنین روشی که ساختار و ظاهر بینی شما اصلاح می گردد، هزینه عمل متفاوت خواهد بود.

در برخی جراحی ها، به مهارت بیشتری مورد نیاز است، در نتیجه میزان دستمزدی که از شما گرفته می شود، بیشتر خواهد بود. و یا اینکه برخی عمل ها نیاز به جراحی باز دارند که در این حالت مواردی مثل میزان بستری بیمار و داروهای مصرفی و هزینه های بیمارستان و غیره باعث افزایش هزینه جراحی زیبایی بینی می شود.

tebmed

مقایسه هزینه جراحی زیبایی بینی در ایران و کشورهای همسایه

برای بسیاری از افراد متقاضی عمل زیبایی بینی، این تردید وجود دارد که عمل زیبایی خود را در داخل کشور انجام دهند، یا اینکه به کشورهای دیگر مثل ترکیه و هند و غیره بروند. برای این افراد در وهله اول محاسبه هزینه به صورت ریالی یا با ارز خارجی می تواند دردسر ساز شود.

شما در داخل ایران بسته به نوع جراحی بینی و مواردی که در بالا ذکر شد، چیزی حدود 5 تا 25 میلیون باید هزینه کنید.

اما در کشورهای دیگر مثل ترکیه به غیر از هزینه رفت و آمد و هزینه اقامت و غیره، مبلغی در حدود 2 تا 4 هزار دلار که در صورت تبدیل ریالی حدود 2 برابر قیمت ایران می شود از بابت هزینه جراحی زیبایی بینی از شما دریافت می شود.

در کشورهای دیگر مثل هند، پاکستان، امارات و آذربایجان نیز هزینه های عمل حدود دو برابر هزینه های ایران می باشد.

Rhinoplasty in Iran

عملية تجميل الانف في ايران

درباره رینوپلاستی چه باید بدانیم؟

رینوپلاستی، طبیعی ترین روش جراحی زیبایی بینی است، زیرا جراح در بینی تغییرات سه بعدی ایجاد می­کند که اثرات آن فوراً در صورت شخص بیمار، مشهود می­شود. در کلمه Rhinoplasty ، رینو به معنی بینی و پلاستی به معنای شکل دادن یا فرم دادن است. بسیاری از جراحان معتقدند که رینوپلاستی از مشکل ترین و هنرمندانه ترین جراحی های زیبایی است.

تجزیه و تحلیل قبل از عمل در جراحی زیبایی بینی چقدر مهم است؟

تجزیه و تحلیل دقیق قبل از عمل 50 درصد نتیجه مطلوب  است. متخصصان رینوپلاستی لازم است طراحی دقیقی از بینی شخص بیمار داشته باشند که تناسب صورت او را کاملا حفظ نماید. بیشتر جراحان، بیماران خود را ترغیب می­کنند که آنچه از نتیجه عمل خود انتظار دارند را روی عکس خود مشخص نمایند.

آیا من برای داشتن جراحی زیبایی بینی مناسب هستم؟­

جراحی زیبایی بینی می­تواند برای بهبود ظاهر بینی و یا بهبود هرگونه مشکلات تنفسی انجام شود. لازم است شما یک معاینه و مشاوره اولیه توسط جراح داشته باشید و او از نگرانی های شما در مورد بینی شما سؤال می­کند. بنابراین بسیاری از مراقبت ها و ایده ها باید انجام ­شود تا مشخص شود کدام روش برای پرداختن به آنها مناسب تر است و چگونه بینی جدید شما می­تواند در صورت شما جای بگیرد.

چه نوع بیهوشی در این عمل مورد نیاز است؟

در رینوپلاستی ترجیح داده می­شود که از بیهوشی عمومی استفاده شود، زیرا احتمال خونریزی در قسمت پشت گلو وجود دارد و این ممکن است برای یک بیمار نیمه هوشیار مشکل ایجاد کند. با این حال، جراح می­خواهد که بیمار تصمیم بگیرد که چه نوع بیهوشی را دوست دارد. بسته به نتیجه پیش بینی شده تکنیک های مختلفی وجود دارد.

جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی

آیا نیاز به لمس بعد از عمل وجود دارد؟

از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک روش پیچیده است و بینی در حین عمل متورم می­شود، احتمالاً نیاز به روش لمسی بعد از عمل دارید. حدود 15 درصد از اعمال جراحی زیبایی بینی نیاز به روشهای لمسی دارند.

بعد از جراحی رینوپلاستی چه اتفاقی می­افتد؟

در خاتمه عمل از یک داروی بی حس کننده طولانی مدت استفاده می­شود تا مطمئن شوند بیمار بدون درد از مرکز جراحی خارج می­شود. یک اسپلینت یا آتل معمولاً به مدت یک هفته روی بینی قرار می گیرد. برای چند روز بینی به طور قابل ملاحظه ای متورم می­شود و نباید با بینی دمید. نیمی از بیماران رینوپلاستی کمی کبودی دارند.

ممکن است تا یک سال یا حتی بیشتر طول بکشد تا همه آثار جزئی تورم از بین بروند، اما ساختار بینی بعد از جراحی قطعاً بهتر به نظر می­رسد.

tebmed

خطرات و محدودیت های جراحی زیبایی بینی چیست؟

بزرگترین محدودیت برای رینوپلاستی پوست ضخیم است، زیرا کوچک کردن و مطابقت با دادن با طراحی، روش دشواری است. جراح وقتی می­تواند عملی را روی بینی بزرگی انجام دهد که پوست منقبض نشود.

خطرات بعد از عمل شامل عفونت، خونریزی بینی بعد از عمل، بی حسی، تورم، وارفتن احتمالی بینی، زخم خارجی، ناهنجاری باقیمانده و سوراخ های داخل ناحیه سپتوم بینی است. بواسطه تشکیل پوسته در داخل بینی ممکن است حس اولیه بو کشیدن کمی تغییر کند. با استفاده از اسپری بینی پس از سه هفته حس بوکشیدن به حالت اولیه برمی­گردد.

تجميل الأنف

یکی از مهم ترین مسائلی که برای متقاضیان عمل بینی وجود دارد، عوارض جراحی زیبایی بینی می باشد. این عمل جراحی به دلیل تهاجمی بودن و استفاده از بیهوشی عمومی برای انجام جراحی، دارای برخی عوارض جانبی نیز می باشد.

عوارض و خطرات جراحی زیبایی بینی به راحتی توسط رعایت برخی توصیه های قبل از عمل، قابل پیشگیری می باشد. پزشک متخصصی که عمل زیبایی بینی شما را انجام می دهد، و همچنین امکانات پزشکی مرکزی که در آن جراحی می شوید، از جمله مواردی هستند که در کاهش عوارض جراحی زیبایی بینی نقش دارند.

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست و به چه دلیل اتفاق می افتد

عوارض جراحی زیبایی بینی یکی از مواردی است که شما هنگام تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی باید به آن توجه داشته باشید. قبل از انجام عمل، شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایا و محاسنی که عمل زیبایی بینی برای شما دارد، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی بیشتر است یا خیر و این یک تصمیم شخصی می باشد.

جراحی زیبایی بینی

جراح زیبایی شما موظف است تمام عوارضی که در عمل زیبایی بینی ممکن است برای شما وجود داشته باشد را با تمام جزئیات برای شما توضیح دهد. پس از توضیح این موارد، به شما چند فرم داده می شود تا ضمن پر کردن آنها، تضمین دهید که با اطلاع از تمام شرایط عمل جراحی اقدام می نمایید.

عوارض جراحی زیبایی بینی شامل چه مواردی می باشد

همان طور که گفته شد، عمل جراحی زیبایی بینی، یک عمل تهاجمی می باشد که برای اصلاح ساختار و ظاهر بینی شما انجام می شود تا تناسب ظاهری آن با سایر اجرای صورت بیشتر شود. عوارض جراحی زیبایی بینی عبارتند از:

جراحی زیبایی بینی
 • عوارض مربوط به بیهوشی عمومی
 • عفونت
 • ترمیم دیر هنگام زخم بینی یا ایجاد جای زخم و اسکار
 • تغییرات حسی پوست (بی حسی یا درد)
 • ایجاد ضایعه در استخوان بینی (ایجاد سوراخ در استخوان بینی و سپتوم). در این شرایط از جراحی های ثانویه برای اصلاح این عارضه ایتفاده می شود که در اغلب موارد هم موفقیت آمیز نمی باشد.
 • مشکلات تنفسی
 • عدم رضایت از نتایج عمل بینی
 • تورم و تغییر رنگ پوست بینی
 • امکان نیاز به جراحی های دیگر برای اصلاح بیشتر ساختار بینی

تمام این عوارض و همچنین موارد احتمالی دیگر قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی توسط پزشک برای شما توضیح داده می شود. بهتر است هر سوالی دارید قبل از انجام عمل با پزشک متخصص زیبایی خود در میان بگذارید.

کشور ایران از جمله کشورهایی است که دارای عوارض جراحی زیبایی بینی بسیار پایینی نسبت به سایر کشورها می باشد و شما با اطمینان خاطر بیشتری می توانید عمل زیبایی بینی خود را انجام دهید.

tebmed

عوارض جراحی زیبایی بینی که کوتاه مدت و گذرا می باشند

علاوه بر عوارضی که در بالا ذکر شد، عمل جراحی زیبایی بینی دارای برخی عوارض کوتاه مدت و گذرا پس از عمل جراحی نیز می باشد. از آنجا که این عمل زیبایی به صورت منحصر به فرد می باشد، عوارض کوتاه مدت و بلند مدت آن نیز برای همه افراد یکسان نمی باشد. آگاهی از این عوارض می تواند در پیشگیری و درمان سریع و زودهنگام آنها کمک کننده باشد. این عوارض کوتاه مدت عبارتند از:

 • درد بعد از جراحی: از آنجا که در این عمل زیبایی تغییرات محسوسی در استخوان و غضروف بینی ایجاد می شود، درد بعد از جراحی ایجاد می شود.
 • تورم و کبودی: از جمله عوارض کوتاه مدت جراحی بینی، تورم و کبود شدن اطراف بینی و چشم ها می باشد.
عوارض عمل جراحی بینی
جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی چه تاثیری در تناسب صورت سلبریتی ها دارد؟

رینوپلاستی یا rhinoplasty ممکن است ظریف ترین و دقیقترین عمل جراحی زیبایی موجود باشد. ایجاد تغییرات جزئی در بینی شخص، می­تواند ظاهر بیمار را به طور چشمگیری تغییر دهد.

هنگامی که حتی یک میلی متر اختلاف می­تواند تفاوت زیادی بین یک جراحی زیبایی بینی و یک جراحی سرهم بندی بینی داشته باشد، جای تعجب نیست که میزان تجدید نظر هر عمل می­تواند تا 20٪ باشد. وقتی جراحی کامل شد، دیگر زمان بریدن گوشه های اضافی بینی بر روی چهره بیمار نیست. وقتی جراح فک و صورت یک عمل رینوپلاستی برای شخصی انجام می­دهند، او به دنبال آن است که ضمن تصحیح ظریف نواقص، ظاهر متناسبی را برای شخص حفظ کند. اگر شخص بیمار یک سلبریتی باشد، کیفیت عمل و حفظ ظاهر شکیل او نه تنها برای شخص بیمار بلکه برای عموم جامعه مهم است.

جراحی زیبایی بینی

نقش سلبریتی ها در بالابردن کیفیت زندگی عموم جامعه انکار ناپذیر است. حضور یک سلبریتی­ نه تنها در اجرای وظایف کاری­شان مهم است، بلکه در موارد اجتماعی دیگری نیز اهمیت دارد. مواردی همچون شناساندن محصولات جدید صنایع تولیدی، افتتاح یک مرکز جدید، برگزاری مراسم خاص، کاهش ناهنجاری­های اجتماعی و حتی هدایت جامعه به سوی یک روند سیاسی، از مواردی است که سلبریتی ها می­توانند در آنها نقش موثری را ایفا کنند.

حفظ ظاهر متناسب برای یک سلبریتی یکی از راههای مقرون به صرفه برای حضور او در رویدادهای مهم است، بیشتر سلبریتی­ها ظاهر خود را از طریق عمل جراحی کامل می­کنند. طی چند دهه گذشته شیوه های جراحی بسیاری ابداع شده است که رینوپلاستی یکی از رایج ترین روش­ها است.

افراد مشهور از هر وسیله لازم برای رسیدن به تناسب مورد نظر خود استفاده می­نمایند. اغلب اوقات آنها برای حفظ تناسب در چهره خود از جراحی زیبایی بینی کمک می­گیرند. درک این نکته ضروری است که جراح فک و صورت در عمل رینوپلاستی، نمی­تواند فقط بینی را در نظر بگیرد، بلکه لازم است نسبت هماهنگی بینی را در چهره فرد پیدا کند. بینی در مرکز صورت از پیشانی به لب و چانه جلوی آن متصل است. بنابراین، به جای اینکه یک بینی یکسان و معمولی برای همه ایجاد کند، تجزیه و تحلیل ویژگی های متمایز و نشان دادن زیبایی هر فرد به طور جداگانه، بسیار مهم است.

شخصیت­های مشهوری که نمی دانید رینوپلاستی داشته اند؟

جنیفر آنیستون در همان اوایل کارش جراحی زیبایی بینی خود را انجام داد که طرفدارانش هرگز تفاوت قبل و بعد او را نمی­دانند. بینی جدید او از همان وقتی جراحی شده بود که او را در سریال فرندز دیده بودند.
تام كروز كارهاي زيادي را در زمينه رینوپلاستی انجام داده است. شایع شده که وی بیش از یک بار جراحی زیبایی بینی داشته است، زیرا بینی او بسیار بزرگ و نوک آن پهن بود. حالا بینی او باریک تر به نظر می­رسد و با صورتش متناسب است. کروز برای رفع اشکالات صورت خود از بوتاکس و پرکننده هایی نیز استفاه کرده است.
اگرچه ویکتوریا بکهام هرگز انجام دادن رینوپلاستی را نپذیرفته، اما نوک بینی او به طرز چشمگیری کوچکتر است و کاملاً واضح است که نسبت به فیلم اسپای گرلز، بینی خود را عمل کرده است.
اسکارلت جوهانسون همیشه شایعاتی در مورد انجام جراحی پلاستیک و رینوپلاستی داشته است. شایعه شده که وی کاشت سینه، تزریق لب و البته عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده است. همانطور که از عکس های او می­توانید بگویید که بینی او این روزها بسیار باریک تر و تیزتر است.

زیبایی بینی
tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
بدء محادثة
ارید إستشارة . كيف يمكننا مس
شركة عصرطب الدولیة
سلام عليكم. ارید إستشارة .
كيف يمكننا مساعدتك؟