کاشت مو

زراعة الشعر کاشت مو

کاشت مو :

امروزه بسیاری از افراد به ویژه آقایان به دلیل کم پشت بودن مو اقدام به کاشت مو می نمایند. این روش یکی از بهترین روش های زیبایی شناخته می شود که در سراسر دنیا از این روش زیبایی استفاده می شود و در واقع تاثیر بسیاری هم در پر پشت شدن موها دارد. باید بدانید که کاشت مو با روش های گوناگونی انجام می شود که هر یک از این روش ها ویژگی های خاصی دارد. برای این که با روش های کاشت مو آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه آنها را معرفی می کنیم

زراعة الشعر في ايران کاشت مو

کاشت مو و روش های پیوند موی طبیعی سر

افزایش ریزش مو و شمار افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو در جستجوی راه حلی برای داشتن موهای پرپشت هستند این روزها بازار کاشت موی طبیعی سر و.. را داغ کرده است. بهتر از قبل از استفاده از روش های مختلف کاشت موی سر در مورد انها اطلاعات کافی داشته باشید.

butterfly

کاشت مو چیست؟

درحال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده از پیوند موی طبیعی است که این پیوند در نواحی مختلف از جمله (سر – ابرو – ریش – سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است . کاشت مو اولین بار درسال ۱۹۳۹ توسط پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda مطرح و سپس درسال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. در سالهایی که گذشت تجارب وروش های متعددی مورد آزمایش قرارگرفت و در نهایت امروزه با بهرگیری از تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو موسوم به میکروگرافت (micrograft) استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش و ظاهری طبیعی شده است و امری که تاچندی پیش حتی تصورش هم دشوار بود امروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی وبسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت آنها در نقاط مورد نظر استوار می باشد.

Hair Transplant in Iran

زراعة الشعر في إيران

کاشت مو

نکته مهم قبل از کاشت مو

کاشت و پیوند مو و کاشت مژه این روزها با چند روش انجام می شود، که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز نتایج خوبی دیده شده است و اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته اند. هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل لازم است به طور تیمی انجام شود.

بنابراین اگر شما هم داوطلب پیوند مو هستید، نخستین گام مهم یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید و همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید. این روزها ۲ روش FUT و FIT جزو رایج ترین روش های کاشت مو هستند که با مشورت پزشکان ما می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید، در واقع فولیکول های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند، موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

چه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت تک تک جدا می شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می شود. بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد. اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند. البته توجه داشته باشید وقتی موها کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه می ریزند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

کاشت مو
کاشت مو

در مورد پیوند موی طبیعی چه باید بدانیم؟

پیوند موی طبیعی یا Hair transplant یک روش جراحی است که در آن، فولیکول های جدید مو از ناحیه مقاوم در برابر ریزش مو به ناحیه ای که ریزش مو زیاد است، منتقل می­شوند. این یک روش جایگزینی دائمی برای ترمیم موها در ناحیه طاسی است. بنابراین، یک راه حل طبیعی برای بیمارانی است که از شرایط طاسی یا عقب رفتن خط موهای خود رنج می­برند.
از عمل پیوند موی طبیعی، نیز می­توان برای سایر قسمت های بدن مانند ترمیم مژه ها، ابروها، موهای ریش، موهای قفسه سینه، موهای شرمگاه و برای درمان زخم های ناشی از هرگونه تصادف یا جراحی استفاده کرد.

کاندیداهای ایده آل برای پیوند موی طبیعی چه کسانی هستند؟

مردانی که به دلیل طاسی الگوی مردانه، بیش از پنج سال است که موهای خود را از دست داده اند.
مردانی که واقع بین بوده و قبول دارند که ریزش موهایشان ممکن است به پیشرفت خود ادامه دهد، حتی اگر داروهای تجویز شده برای جلوگیری از پیشرفت طاسی استفاده می­کنند.
مردانی که سالها طاس بوده و الگوی آنها تثبیت شده است ولی به داشتن موی پر علاقه دارند تا ظاهر جوانی تری داشته باشند.
مردان و زنانی که به دلیل عوامل ژنتیکی و یا تروما یا سوختگی موهای خود را از دست داده اند.

روش های کاشت مو

رایج ترین روش های کاشت موی موفق شامل:

  • روش پانچ کاشت مو (punch):

موها به صورت دسته ای برداشته شده و در محل مورد نیاز با استفاده از ایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل ایجاد نمای مصنوعی (معروف به نمای عروسکی) کاربرد چندانی ندارد.

  • روش کاشت مو FUT

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد. در حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا ۹۷ % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند ولی روش کاشت ریش متفاوت خواهد بود.

  • روش کاشت مو FIT

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود، عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می شود، از برخی جهات روش کاشت موی FIT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاًدر افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی باشد.

دو روش اصلی برای  کاشت مو و پیوند موی طبیعی وجود دارد. یکی روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی است و دیگری FUT یا پیوند واحد فولیکولی می­باشد. برخی از متخصصان کاشت مو برای بالا بردن کیفیت کار از روش ترکیبی و یا از هردو روش همزمان استفاده می­کنند.
در فرآیند روش پیوند واحد فولیکولی (FUT)، یک نوار کوچک از بافت موها از ناحیه اهدا کننده را در پشت سر جدا می­کنند. فولیکول های مو قبل از اینکه به صورت جداگانه به مناطق گیرنده پیوند زده شوند، توسط یک تیم بالینی ماهر از این نوار برداشت می­شوند. در موارد ریزش موی پیشرفته  و وسیع، روش FUT ترجیح داده می­شود زیرا این امکان را می­دهد که بیشترین تعداد پیوند در یک جلسه انجام شود.

tebmed

در فرآیند روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)، هر واحد فولیکولی به صورت جداگانه از پوست سر گرفته شده و هیچ نوار بافت مویی برداشته نمی­شود. در این روش پیوند موی طبیعی، فولیکول های مو بطور تصادفی برداشته می­شوند که منجر به تراکم کمتری در ناحیه اهدا کننده سر، می­گردد و به چشم نمی­آید. از آنجا که فولیکول ها یکی یکی برداشت می­شوند، تعداد فولیکول های کمتری می­توانند در طول یک جلسه معمولی برداشت شوند.

در این روش نیاز به جراحی و برش نواری از مو از ناحیه پشت سر نمی باشد و روش کاشت موی غیر جراحی بوده و عوارض و جای زخم و دوره نقاهت کمتری خواهد داشت.

هر دو روش FUT  و FUE  با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی عمومی ندارند.

کاشت مو

کدام روش کاشت مو مناسب شماست؟

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک های کاشت مو این است که باید از کدام روش استفاده کنند. پاسخ این سئوال آسان است. شما خودتان را اذیت نکنید و اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید، اما به طور کلی بهترین روش کاشت مو دو جلسه FUT با فاصله یکسال است، زیرا در برداشت و کاشت FUT در یک جلسه مقدار زیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.

اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد روش FIT مناسب تر است. اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی دهد روش FUT انجام می شود، زیرا در روش ترکیبی کل موها تراشیده خواهد شد.

اگر مقدار کمی مو لازم داریم (کاشت ابرو ، سبیل ، ریش و ناحیه اسکار) FIT انجام می شود. در برداشت مو از بدن بدلیل ناکافی بودن بانک موی پشت سر معمولا FIT ً انجام می شود.

بیمارانی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است و خط موی جلوی سر آنها وجود ندارد، مناسب ترین کاندیدای FUT هستند، در واقع بدلیل ظرافتهای خاصی که در کاشت نسبت به FIT می توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FUT انجام شود.

اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو لازم است معمولاً FUT بیشتر از FIT جواب می دهد و تراکمهای بالاتر را می توان ایجاد کرد. مدت زمان عمل FIT نسبت به FUT طولانی تر است در روش FUT مدت ۳ تا ۵ ساعت و در روش FIT تا ۱۰ ساعت و گاهی بیشتر طول می کشد.

در پایان تاکید می کنیم نظر نهایی را پزشک متخصص با توجه به شرایط متقاضی کاشت خواهد داد.

tebmed

روش های کاشت مو :

همانطوری که بیان کردیم روش های کاشت مو متنوع می باشد و هر یک از این روش ها ویژگی های خاصی دارند. این روش ها عبارتند از

1. روش کاشت پانچ :

در این روش موها به صورت دسته ای از یکی از نواحی بدن برداشته می شود و  سپس سوراخ هایی را در پوست سر به وجود می آورند بعد از آن موهای برداشته شده را در آن ناحیه می کارند. از آنجایی که نمای این روش در سر بسیار مصنوعی می باشد به آن نمای عروسکی می گویند و چندان از آن استفاده نمی کنند چرا که زیبایی آن مصنوعی است

روش های کاشت مو
روش های کاشت مو

2. روش کشت FUT :

این روش کاشت مو بسیار متداول است و بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند، در واقع بسیاری از پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند از این روش زیبایی استفاده می کنند . در این روش از یکی از نواحی سر موهایی را برمی دارند و برداشت مو از آن ناحیه معمولا از طریق بی حسی وضعی انجام می شود. بعد از اینکه موها را از آن محل برداشتند به خوبی آن ناحیه را ترمیم می کنند. سپس توسط تیم جراحی تمامی موهایی که از ناحیه پشت سر برداشته شده است را به واحدهای یکی یا دوتایی در قسمت جلویی سر می کارند. به طور کلی باید بدانید در حال حاضر یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های کاشت مو در دنیا این روش می باشد و بیشتر کسانی که از این روش استفاده کرده اند به نتیجه دلخواه خود رسیده اند.

3. روش کاشت  FIT :

در این روش به وسیله پانچ از پشت مو و یا بالای گوش ها موی طبیعی برداشته می شود و مجددا به وسیله پانچ آن را به قسمت هایی که مو ندارد پانچ می زنند. این روش بیشتر به کسانی توصیه می شود که کاشت کمتر می خواهند و یا اینکه در قسمت های محدودی مانند ابرو می خواهند مو بکارند. بسیاری از بیمارانی که از جراحی می ترسند می توانند از این روش استفاده کنند، البته تاثیری که روش FUT دارد به هیچ عنوان این روش ندارد. چرا که در آن روش به خوبی قسمت هایی که مو ندارد پر می شود ولی در این روش نمی توانید به آن قسمت ها حجم بیشتری دهید باید برای ناحیه هایی استفاده کنید که موی کمتری می خواهند. در این روش کاشت مو جراحی صورت نمی گیرد و تنها موها تراشیده می شوند.

البته در روش های نوین کاشت مو ، از روش کاشت موی ترکیبی (FIT+FUT  ) استفاده می شود که بهترین روش درمانی بویژه در موارد کاشت موی وسیع می باشد.

روش های کاشت مو
کاشت مو
كاشت مو

چه زمانی باید پیوند موی طبیعی انجام داد؟

به طور قطع در رگهای سیلوستر استالونه نوع خاصی از تستوسترون (DHT) وجود دارد که به طاسی در مردان گره خورده است، به همین دلیل بسیاری از مردانی که دچار طاسی هستند در نقاط دیگر بدن موهای خود را دارند. در درجه اول هرگز به نظر نمی رسد که استالونه، مانند برخی دیگر از این لیست، طاس باشد. در واقع او چشم از روی موهای خود برنمی­داشت و یک باره متوجه شد که موهایش کمی نازک شده است. بنابراین تصمیم گرفت که واقعاً به دنبال راهکار باشد و نه تنها پیوند موی طبیعی دریافت می­کند بلکه خواستار بهبود خط موهایش در روند کار می­شود. هنگامی که شما چاقوی جراحی را انتخاب می­کنید، به خصوص قبل از اینکه دیگران متوجه شوند که دارید موهای خود را از دست می­دهید، می خواهید مطمئن شوید که کاملا طبیعی، به نظر می­رسید.
بنابراین، هنگام مقایسه عکس های استالونه در دهه 80 با عکس های امروزی، که در 70 سالگی قرار دارد، متوجه می­شوید که در واقع خط موی او بسیار پایین تر از دوران جوانی­اش است. با پیوند موی طبیعی او هنوز بسیار جوان­تر از سن خود به نظر می رسد.

جوانب مثبت و منفی پیوند موی طبیعی کدامند؟

پیوند موی طبیعی یا کاشت مو که Hair transplant گفته می­شود، تاثیر مهمی در بهتر شدن ظاهر شخص ایجاد کرده و بر افزایش عزت نفس فرد تأثیر می­گذارد. الگوی طاسی مردانه، شرایطی است که بیشتر مردان را در برخی از مراحل زندگی خود درگیر می­کند. دلایل این امر ممکن است شامل برخی سرطانها، داروها، شرایط تیروئید و استروئیدهای آنابولیک و همچنین عوامل ژنتیک یا عملکرد طبیعی آندروژن های مردانه باشد که باعث کوچک شدن فولیکول های مو می­گردد و در نتیجه موهای کوتاه تر و ریزتری ایجاد می­نماید.

در حالی که، این بیماری در بین مردان شایع تر است، برخی از خانمها نیز ممکن است به دلیل آلوپسی­های فیزیکی یا انقباضی، سطح زیاد استرس و اختلال در خوردن، از ریزش مو در قسمتهایی از سر و طاسی زودرس رنج ببرند. پیوند موی طبیعی با نتایج مثبت زیادی برای بیماران، همراه است ولی ممکن است در برخی از افراد عوارض جانبی داشته باشد که در ادامه تشریح می­گردد.

کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو

جوانب مثبت پیوند موی طبیعی 

– هدف اصلی از پیوند موی طبیعی، رشد طبیعی موها است و اثرات آن برای همیشه ماندگار خواهد بود.
– بیمار می­تواند نتیجه عمل جراحی را کنترل کند، طراحی زیبایی نهایی مطابق با دید هر بیمار انجام شده و کاشت مو طبق نظر او انجام می­پذیرد.
– این روش به خوبی کار می­کند و نتایج طولانی مدتی در پی خواهد داشت. کاشت مو به جز تغییرات مثبت در ظاهر فرد، از لحاظ روحی در بالا بردن اعتماد نفس شخص موثر است.
– پیوند موی طبیعی نسبت به درمان های دارویی مقرون به صرفه است، زیرا کل هزینه در یک جلسه درمان پرداخت می­شود ولی آثار آن در طولانی مدت باقی خواهد ماند.

– در روشهایی مانند پیوند ابرو، نتیجه نهایی در مقایسه با خال کوبی یا هاشور زدن آرایشی، بسیار طبیعی به نظر می­رسد.
– از آنجا که این عمل بیش از هر چیز فقط مربوط به پوست سر است، انتظار ایجاد خطری برای مادران وجود ندارد. بنابراین، زنان باردار با خیال راحت می­توانند پیوند مو انجام دهند.
– این روش تحت تأثیر بی حسی موضعی انجام می­شود­، بنابراین مستقیماً در عملکرد قلب تداخلی ایجاد نمی­کند.
البته بهتر است بیمارانی که عارضه قلبی جدی دارند، قبل از مداوا با پزشک خود و جراحان مشورت کنند.

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت مو چیست؟


– بعد از عمل به خانه بروید و استراحت کنید. در هنگام خواب سر خود را تا حدود 45 درجه بالا نگه دارید.
– برای اولین شب یک باند پیچی بر روی سر شما قرار خواهد گرفت. صبح روز بعد، با دقت فقط باند را قیچی بزنید و از سر جدا کنید. آن را نکشید، زیرا ممکن است برخی از پیوندها بیرون کشیده شود. قبل از شب اول آن را برندارید، اگر چنین کردید سر شما بعدا متورم می­شود.
– روز اول جراحی، دوش بگیرید. بدن خود را طبق معمول بشویید. سپس محل اهدا کننده را با آب بشویید.
– در حین شستن مو فقط از انگشتان خود با ملایمت استفاده کنید. از استفاده از شانه خودداری کنید زیرا ممکن است بخیه­ها به شانه گیر کند.
– اشکالی ندارد که از روز دوم بعد از عمل پیوند موی طبیعی، برای شستشوی موها از شامپوی معمولی استفاده کنید.

کاشت مو
کاشت مو

-ممکن است تا چند روز بعد از کاشت مو احساس خارش یا درد مختصر در محل کاشت مد داشته باشید. این احساس با استفاده از کمپرس یخ یا داروهای تجویزی پزشکتان کاهش خواهد یافت.

-بهتر است در 2 هفته اول بعد از کاشت مو از سشوار برای خشک کردن موها استفاده نشود.

مشاوره ها و توصیه های دقیق تر از سوی پزشکتان به شما ارائه خواهد گردید.

tebmed

عوارض جانبی جراحی کاشت مو

– پس از انجام عمل پیوند موی طبیعی، در برخی از پیوند گیرندگان احتمال دارد، اثرات جانبی از قبیل موارد زیر دیده شود.
– عفونت فولیکول های مو، تورم پوست سر و خارش شایع ترین عوارض جانبی این جراحی است.
– در بعضی موارد احتمال ریزش موهای پیوند شده وجود دارد و به این حالت “ریزش بر اثر شوک” گفته می­شود.
– احتمال کمی وجود دارد که فولیکول های مو، قبل از ترمیم مو از بین بروند. این مورد اغلب باعث ایجاد برآمدگی­هایی در پوست سر می­شود.
– بخشی از پوست سر در هنگام پیوند مو ممکن است تخریب شود، که احتمال ایجاد زخم های گسترده در پوست سر افزایش می­یابد.
– احتمال دارد برای افرادی که خیلی زیاد سیگار می­کشند یا از نوشیدنی­های الکلی زیاد استفاده می­کنند، در هنگام پیوند موی طبیعی، خطر خونریزی داخلی و خارجی پیش بیاید. همچنین در این افراد احتمال رد پیوند مو افزایش می یابد. بنابراین اگر مجبور شوند که تحت درمان قرار گیرند، باید حداقل چند هفته قبل از زمان عمل، از عادتهای نوشیدن و سیگار کشیدن خودداری کنند.

کاشت مو

سلبریتی­ها چه زمانی پیوند موی طبیعی انجام می­دهند؟

پیوند موی طبیعی یا Hair transplant، جادویی است که طلسم طاسی را نابود کرده است. از آغاز بشریت، یک بیماری در میان مردان وجود دارد که آنها را بیشتر از مرگ می­ترساند و آن ترس از دست دادن موهایشان است. حتی با پیشرفتهای به ظاهر مداوم در فن آوری پزشکی، هنوز هم یک معجون جادویی به وجود نیامده است که بتواند طاسی را از مردان دور نماید. زیرا حتی داروهایی مانند Rogaine یا Minoxidil نیز در واقع روی یک نوع خاص از طلسم طاسی عمل می­کنند.

کاشت مو

خوشبختانه برای کسانی که توانایی تحمل آن را دارند، گزینه های جراحی کم تهاجمی وجود دارد که به افراد کمک می­کند موها را از یک قسمت از سر خود به قسمت دیگر منتقل کنند و اگر این کار به خوبی و به موقع انجام شود، حتی ممکن است متوجه نشوید که شخصی که به او نگاه می­کنید کاشت مو انجام داده است.
بنابراین، با این حساب، بیایید به زندگی چند سلبریتی که جراحی پیوند موی طبیعی داشته اند، نگاهی بیاندازیم

برنده اسکار چه زمانی پیوند موی طبیعی انجام داد؟

ممکن است تعجب کنید که متیو مک کوناگی، برنده اسکار در سال  2014 کاشت مو انجام داده است، زیرا در واقع هیچ دوره ای در زندگی او وجود ندارد که در آن به نظر برسد که می خواهد طاس شود. به همین دلیل پرداختن زودرس به منطقه طاسی بسیار مهم است، زیرا جراحان آرزوی فرد را جهت مقابله با طاس شدن می­توانند برآورده کرده و آن ناحیه را با موهای پشت سر شخص جایگزین کنند. با این کار، شما در واقع سالهای طاسی را نخواهید دید و در این فرآیند نیز واقعاً مردم باور خواهند کرد که هرگز با ریزش مو مشکلی نداشته اید.
بنابراین، در حالی که مک کوناگی این روزها کلیدهای طلایی زیبایی را در دست دارد، واقعیت این است که اگر عکس­های آن دوره او را نگاه کنید متوجه خواهید شد که در اوایل سال های 2000 موهای او شروع به ریزش کرده است و با انجام پیوند موی طبیعی به موقع، طاسی او هرگز مشخص نشده است.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

 

Hair transplant in Iran

زراعة الشعر في إيران

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
بدء محادثة
ارید إستشارة . كيف يمكننا مس
شركة عصرطب الدولیة
سلام عليكم. ارید إستشارة .
كيف يمكننا مساعدتك؟