درمان ناباروری از طریق تخمک اهدایی تازه و تخمک های منجمد

اهدای تخمک

درمان ناباروری از طریق تخمک اهدایی

امروزه دیگر با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی پدر و مادر شدن یک رویا و آرزو نیست. اما گاهی برای به دست آوردن این هدیه الهی یک ماجراجویی لازم است. روش های مختلفی برای لقاح مصنوعی وجود دارد، اما این روش برای زنان بالای 40 سال که احتمال بارداری آنها از طریق تخمک های خودشان کم است،توصیه می شود. در ابتدا باید از طریق انجام معاینات پزشکی و آزمایش ها مطمئن شوید که دستگاه تناسلی شما به عنوان یک میزبان شرایط لازم را برای بارداری دارد.

اهدای تخمک
butterfly

استفاده از تخمک اهدایی در موارد مختلفی یک گزینه مناسب است:

  • در صورت داشتن سقط های مکرر
  •  در صورت ابتلا به یک اختلال ژنتیکی
  • زنان بالای چهل سال
  • زنانی که از مشکل نازایی رنج می برند، اهدای تخمک بهترین گزینه برای آنهاست
  • اگر نمی توانید با تخمک های خود باردار شوید، تخمک اهدایی هنوز یک گزینه هستند
  • با کمک یک حامل، یک فرد مجرد می تواند با استفاده از تخمک اهدایی پدر یا مادر شود.
اهدای تخمک
اهدای تخمک

اهدا کنندگان چه کسانی هستند؟

در صورت تشخیص نازایی و عقیم بودن، تخمک های اهدا کننده یکی از رایج ترین روش های بارداری کودک است. دستیابی و انتخاب تخمک اهدایی نقش بسیار مهمی در میزان موفقیت بارداری دارد. مهمترین مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که شما چه انسانی با چه ویژگی هایی از تخمک اهدایی خود دریافت خواهید کرد. می توان به گزینه های زیر برای دریافت تخمک اهدایی اشاره کرد :

  • دوست نزدیک و صمیمی
  • یکی از خویشاوندان
  • موسسات و آژانس های اهدا کننده

هنگام انتخاب بین روش تخمک اهدایی کننده تازه و منجمد باید به خطراتی که نقش بسیار مهمی در انتخاب هر یک از آن ها دارد، توجه کنیم که در اینجا به مقایسه آن دو می پردازیم:

اهدای تخمک

تخمک های تازه

تخمک های تازه باید در یک جدول زمانی قرار گیرد.

همزمانی دوره هورمونی

هنگام استفاده از تخمک های تازه ضروری است که شما با شخص اهدا کننده در همان چرخه

هورمونی باشید، بدین طریق اطمینان حاصل می کنید که رحم شما می تواند به یک محیط مهمان نواز برای تخمک اهدایی تبدیل شود. برای این کار لازم است دارویی بنام پروژسترون و قرص هورمونی برای افزایش استروژن مصرف کنید. در این مدت، شخص اهدا کننده نیاز به مصرف گنادوتروپین دارد

اهدای تخمک

عمل تخمک گیری

هنگامی که تخمک های اهدایی برای لقاح آماده و بارور می شوند، با بیهوشی یک سوزن را درناحیه واژن اهدا کننده وارد می کنند و این امر به پزشکان این امکان را می دهد تا تخمک ها را از واژن اهدا کننده خارج سازند.

اهدای تخمک

بارور کردن تخمک ها

سرانجام، ادامه عملیات به همان روش IVF انجام می شود. در این قسمت، متخصصان باروری از شرکای شما یا اسپرم اهدا کننده برای بارور کردن تخمک های اهدایی استفاده می کنند و هر تخمک بارور شده به یک جنین تبدیل می شود و سپس در رحم قرار می گیرد ، که احتمال رشد و تبدیل شدن به کودک را دارد. هر جنین اضافی را می توان برای استفاده بعدی منجمد کرد.

اهدای تخمک

تخمک های منجمد شده

روش تخمکهای منجمد شده همان برنامه زمانی با تغییرات بسیار اندکی را شامل می شود.

در این روش نیازی به همگام سازی نیست. در این مرحله، هماهنگی چرخه هورمونی اهدا کننده با شما ضروری نیست.

اهدای تخمک

ذوب تخمک

عملیات ذوب تخمک در مورد تخمک های یخ زده، انجام می شود. به محض اتمام دارو و آماده شدن رحم برای تخمک، کارشناسان باروری از تخمک ها محافظت کرده و بسیار مراقب هستند که تخمک ها آسیب نبینند، سپس آنها بارور می شوند و تخمک ها را به رحم منتقل می کنند .

اهدای تخمک

باروری با تخمک اهدایی چند روز طول می کشد؟

نمی توان مدت زمان دقیقی برای درمان باروری مشخص کرد. این روند در بهترین شرایط ممکن است بین 4 تا 6 هفته طول بکشد، اما این به سن اهداکننده و گیرنده بستگی دارد. بعضی اوقات ممکن است در طی چندین جلسه عملیات اهدای تخمک و لقاح مصنوعی انجام شود.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
بدء محادثة
ارید إستشارة . كيف يمكننا مس
شركة عصرطب الدولیة
سلام عليكم. ارید إستشارة .
كيف يمكننا مساعدتك؟