لیپوساکشن

شفط الدهون البطن لیپوساکشن شکم و پهلو

لیپوساکشن شکم و پهلو یک روش جراحی پر کاربرد در زیبایی اندام می باشد که از تکنیک هایی مانند مکش به وسیله دستگاه برای حذف چربی های اضافی و کوچک کردن شکم و پهلو استفاده می شود. لیپوساکشن شکم و پهلو همچنین باعث زیبایی و فرم دهی  این مناطق نیز می شود. عناوین دیگری که برای لیپوساکشن شکم و پهلو استفاده می شود عبارتند از: لیپوپلاستی و خارج کردن بافت های بدنی.

butterfly

از لیپوساکشن شکم و پهلو به طور معمول برای کاهش وزن کلی بدن و لاغری استفاده نمی شود و کاربرد آن برای زیباسازی و فرم دهی شکم و پهلوهای شماست. در صورتی که می خواهید کاهش وزن داشته باشید، استفاده از رژیم غذایی و ورزش کردن به همراه عمل های جراحی مثل کاهش سایز معده، می توانند روش های مناسب تری برای شما باشند. در این عمل شکم و پهلو تنها چربی های اضافی موجود در شکم و پهلو ها را از بدن شما خارج می نماید و باعث لاغری و فرم دهی به این نواحی می شود، اما از آن برای کاهش وزن محسوس در بدن استفاده نمی شود.

شفط الدهون البطن لیپوساکشن شکم و پهلو

برای انجام لیپوساکشن شکم و پهلو حتما باید به پزشک متخصص لاغری و تناسب اندام مراجعه شود تا در محیطی مناسب و ایمن مورد جراحی قرار بگیرید.

tebmed
لیپوماتیک لیپوساکشن شکم و پهلو
لیپوساکشن

لیپوساکشن شکم و پهلو چیست و به چه منظوری انجام می شود

هنگام افزایش وزن، سلول های چربی نواحی مختلف بدن، از جمله شکم و پهلو ها دچار افزایش تعداد و حجم می شوند. لیپوساکشن شکم و پهلو تعداد این سلول های چربی را ناحیه شکم و پهلو ها کاهش می دهد. مقدار چربی برداشته شده به ظاهر و میزان بر آمدگی شکم و پهلوها و حجم چربی های موجود در این نواحی بستگی دارد. تغییر سایزایجاد شده در صورت رعایت برخی نکات به صورت دائمی می باشد. از جمله نکاتی که باعث دائمی شدن نتایج می شود، حفظ تعادل وزنی و پرهیز از اضافه وزن مجدد می باشد.

پس از انجام عمل کاهش شکم و پهلو، پوست ناحیه شکم با شرایط و فرم جدید خود تطابق پیدا می کند. اگر پوست نواحی شکم و پهلوها انعطاف پذیری خوبی داشته باشد، به صورت کامل خود را با شرایط و حجم جدید این مناطق تطبیق می دهد. اگر پوست به هر دلیلی ضخامت نازکی داشته و یا از انعطاف قابل قبولی برخوردار نباشد، پس از کوچک کردن شکم و پهلو، پوست این نواحی به صورت شل و آویزان دیده خواهد شد.

 خدمات

مزایای لیپوساکشن شکم و پهلو

مزایای استفاده از این عمل نسبت به سایر روش ها عبارت است از:

 • فرم دهی و لاغری شکم و پهلوها در کوتاه ترین زمان و بدون زحمت زیاد
 • قطعات اضافی و خاص چربی از بدن خارج می شود نه همه چربی ها
 • نتایج دائمی و غیر قابل برگشت (در صورت تعادل وزن)
 • افزایش میزان رضایت فرد از فرم بدن خود افزایش اعتماد به نفس
لیپوماتیک لیپوساکشن شکم و پهلو
لیپوماتیک لیپوساکشن شکم و پهلو
لیپوساکشن شکم و پهلو

معایب لیپوساکشن شکم و پهلو

این عمل مانند سایر عمل های جراحی سر پایی دارای برخی عوارض محدود نیز می باشد. از جمله:

 • بی نظمی کانتور بدن و عدم تناسب پهلو ها و شکم با یکدیگر
 • عفونت
 • احتمال خون ریزی
 • انباشت مایع در شکم
 • بی حسی موقت
 • آمبولی چربی
 • مشکلات قلبی و کلیوی

انجام لیپوساکشن شکم و پهلو در چه مواردی توصیه نمی شود

برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند که می توانند در هنگام جراحی مشکل ساز شود، توصیه نمی شود. از جمله این بیماری ها:

 • محدودیت در جریان خون و مشکلات انعقادی
 • بیماری قلبی عروقی
 • دیابت
 • سیستم ایمنی ضعیف
 • و غیره

تفاوت لیپوساکشن و کول اسکالپتینگ (CoolSculpting)

کول اسکالپتینگ روشی برای خارج کردن چربی اضافی زیر پوست از نواحی مختلف بدن می باشد و کمی با لیپوساکشن متفاوت است. در روش کول اسکالپتینگ،  پزشک معالج پد ژل و دستگاه کول اسکالپتینگ را بر روی پوست قرار داده و سلول های چربی را منجمد می نماید. قسمت ساکشن واقع در بالای دستگاه کول اسکالپتینگ، پوست و چربی را تا رسیدن به پد ژل مکش می نماید . این فرآیند به مدت 30-40 دقیقه بطول خواهد انجامید. دستگاه کول اسکالپتینگ سلول های چربی را منجمد ساخته و آنها را به سلول های کریستالی تبدیل می نماید.

پس از این فرآیند، پزشک معالج پد ژل را جدا نموده و ناحیه ساکشن شده را مالش می دهد تا قطرات چربی از یکدیگر جدا شوند.

این روش درمانی تمام سلول های بدن را تحت تاثیر قرار نمی دهد، بنابراین هیچ جای زخم یا آسیبی به قسمت های دیگر بدن وارد نمی شود.

کول اسکالپتینگ برای حذف توده های چربی بزرگ بدن مناسب نمی باشد. اگر فردی نیاز به حذف توده های چربی بزرگ داشته باشد، پزشک متخصص ممکن است لیپوساکشن یا لیپوماتیک را در کنار رعایت رژیم غذایی و یک برنامه ورزشی منظم به او توصیه نماید.

در امریکا، روش درمانی کول اسکالپتینگ دومین روش درمانی اصلاحی لاغری در سال 2018 گزارش شده است.

شفط الدهون البطن

در روش لیپوساکشن، جراح متخصص پلاستیک در اطراف ناحیه مورد نظر، یک یا چند برش ایجاد می نماید تا چربی های اضافی را خارج نماید. پس از اعمال بیهوشی، از یک استوانه باریک بنام کانولا (cannula) در ناحیه ورودی استفاده می نماید و چربی های اضافی را با مکش خارج می نماید.

پزشک متخصص برای روش های لیپوساکشن یا لیپوماتیک ممکن است از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده نماید. نوع بیهوشی که پزشک معالج در نظر میگیرد به میزان چربی که لازم است حذف شود و نیز تعداد نواحی مورد نظر برای پیکر تراشی، بستگی خواهد داشت.

به طور معمول، کول اسکالپتینگ مدت زمان کمی  برای ریکاوری نیاز دارد و امکان انجام فعالیت های ورزشی روزانه  بلافاصله پس از فرایند درمان، دور از انتظار نخواهد بود.

این در حالی است که پس از لیپوماتیک و یا لیپوساکشن، انجام فعالیت های ورزشی روزانه ، هفت روز پس از درمان امکان پذیر خواهد بود.

برای تسریع در دوره بهبودی پس از لیپوساکشن، پزشک معالج از بیمار درخواست خواهد کرد که به فعالیت های سبک مانند قدم زدن و یا انجام امورات سبک درون منزل بپردازد و از نشستن ها و استراحت های طولانی مدت اجتناب نماید.

علاوه براین، پیشنهاد می نماید که به مدت یک ماه از لباسهای تنگ پس از لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده نماید. قسمت هایی که چربی از آنها حذف شده به علت تحمل پوست اضافی، زمان بیشتری برای بهبودی نیاز خواهند داشت.

در مقایسه با کول اسکالپتینگ، در لیپوساکشتن مقدار چربی های اضافی بیشتری از هر منطقه حذف خواهند شد. همچنین در لیپوساکشن این امکان وجود خواهد داشت که چربی ها را از یک ناحیه به ناحیه دیگر منتقل کرد. بیمار ممکن است تمایل داشته باشد که از لیپوساکشن برای فرم دهی بدن خود استفاده نماید.

این بیماران بعد از عمل لیپوساکشن تغییرات قابل توجهی را در بدن خود مشاهده خواهند کرد اما برای رسیدن به بهبودی کامل زمان طولانی مورد نیاز است.

شفط الدهون

در روش کول اسکالپتینگ، تغییرات بلافاصله پس از عمل قابل تشخیص نخواهند بود. اغلب بیماران تغییرات نهایی را پس از دو هفته مشاهده خواهند نمود اما برای برخی بیماران، این مدت ممکن است بیشتر باشد.از آنجاییکه تکنیک کول اسکالپتینگ تنها کمک به حذف چند میلیمتر چربی از زیر پوست می نماید، لذا نتیجه عوارض شدیدی در بر نخواهد داشت اما مصرف مقداری دارو اجتناب ناپذیر خواهد بود.

چه کسی کاندید مناسبی برای عمل لیپوساکشن و کول اسکالپتینگ است؟

کول اسکالپتینگ میزان حذف چربی کمتری را در بر خواهد داشت. اغلب این روش تاثیر شگرفی بر ساختار اندام بیمار نخواهد داشت و مناسب کسانی است که تمایل به حذف  موضعی چربی را دارند.

داشتن سلامت فیزیکی مناسب پیش از لیپوساکشن یا کول اسکالپتینگ از اهمیت بالایی است.

در لیپوساکشن پزشک پیشنهاد می نماید که بیمار دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار پرهیز نماید.

لیپوساکشن برای افراد چاق دارای فشارخون بالا

اولین افرادی که تمایل به عمل لیپوساکشن دارند افراد چاق می باشند. عمل لیپوساکشن روشی است برای حذف چربی های اضافی بدن از یک ناحیه خاص. در این رابطه، اگر فردی از چاقی ناحیه شکم یا قسمت دیگری از بدن خود رنج می برد که دارای تجمع چربی زیاد است و باعث بدفرم شدن اندامش شده است، بهترین روش برای رسیدن فرد به تناسب اندام، لیپوساکشن می باشد. اما لیپوساکشن برای افراد چاقی که در تمامی بدن خود چربی اضافی دارند مناسب نیست به این خاطر که می بایست لیپوساکشن بر روی تمام بدن آنها اجرا شود. با این وجود، بکار گیری لیپوساکشن بیش از اندازه بر روی بدن، می تواند خطراتی را برای بیمار در بر داشته باشد.

پزشکان توصیه می کنند که افراد چاق در ابتدا وارد یک دوره چند ماهه یا یکساله ورزشی و رژیمی مناسب شوند. بعد از آنکه به اندازه کافی وزن خود را کاهش دادند. اگر در قسمتی از بدن بطور مطلوب کاهش وزن اتفاق نیفتاده بود ( به عنوان مثال، چربی ناحیه شکمی به کندی از بین می رود و حتی اگر وزن زیادی کاهش پیدا کند اما در ناحیه شکم همچنان چربی های اضافی وجود خواهند داشت و به سادگی از بین نخواهند رفت) می توانند از روش لیپوساکشن استفاده نمایند.

عمل لیپوساکشن در ایران

افراد چاق دارای فشار خون بالا

افراد دارای اضافه وزن و افراد چاق مستعد فشار خون بالا هستند. بالعکس، افراد دارای تناسب اندام و با نسبت قد به وزن مناسب تحت تاثیر فشار خون قرار نخواهند گرفت.

اگرشما از جمله افرادی هستید که تحت درمان فشار خون بالا (هایپرتنشن) قرار گرفته اید، انتظار این است که فشار خون شما کنترل شود. اگر دارودرمانی بدرستی انجام گیرد، عمل لیپوساکشن ایمن بوده و مورد تایید خواهد بود ( البته تصمیم نهایی همیشه با پزشک معالج شما است) اما استثنا زمانی است که دارودرمانی نتواند فشار خون تان را به طور موفقیت آمیزی کنترل نماید.

این بسیار حائز اهمیت است که فشار خون تان قبل از لیپوساکشن (به عنوان یک عمل زیبایی) کنترل شده باشد. به این علت که فشار خون بالا منجر به خونریزی در حین عمل یا بعد ازعمل می شود. اگر فشار خون در حین عمل افزایش یابد، تیم جراحی می توانند با تزریق دارو، فشار خون را کنترل نمایند. به هر حال، اگر فشار خون بالا باشد و قبل از عمل کنترل یا درمان نشده باشد، عمل لیپوساکشن پس از تثبیت شرایط فشار خون شما انجام خواهد گرفت.

کاهش وزن نشان داده است که سبب کاهش فشار خون در افراد چاق و با فشار خون بالا می شود. درصورتی که لیپوساکشن با شرایط مطلوب مقاوت به انسولین و کاهش التهابات عروق خونی همراه باشد، می تواند خطر گرفتگی عروق قلبی را کاهش دهد.

اضافه وزن ریسک هر نوع عمل جراحی را افزایش خواهد داد. اگر شما بتوانید قبل از عمل کمی از اضافه وزن خود را کاهش دهید، بسیار خوب خواهد بود. افراد خیلی چاق به خاطر سنگینی که در ناحیه قفسه سینه و شکم خود دارند، با مشکلات تنفسی زیادی روبرو هستند. چاقی همچنین می تواند بر روی برش های جراحی تاثیر بگذارد و زخم های جراحی پس از بخیه، مجدد باز شوند.

مطلوب تر این است که در ابتدا شما بطور طبیعی کاهش وزن داشته باشید، اما این همیشه امکان پذیر نخواهد بود و پذیرفتن اندک ریسک های عمل جراحی کاهش وزن، می تواند خطرات آینده را کاهش دهد. اگر چاق هستنید، شما احتمالا فکر می کنید که لیپوساکشن گزینه مناسبی است، اما باید گفت که متاسفانه لیپوساکشن راه حل مطلوبی برای کاهش وزن نیست. لیپوساکشن روش مناسبی برای شکل دهی به قسمت های خاصی از اندام شما است. به عنوان مثال اگر شما از چاقی شکمی رنج می برید، لیپوساکشن گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

فعالیت های فیزیکی و ورزشی بعد از لیپوساکشن

محققان دریافته اند که بعد از لیپوساکشن، بدن شروع به تولید مجدد چربی می نماید که خطر گرفتگی های قلبی را افزایش می دهد. انها توصیه می کنند که افرادی که این عمل را انجام داده اند به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند. اگر فردی لیپوساکشن را برای کاهش وزن انتخاب کرده باشد، باید بعد از عمل به انجام فعالیت های ورزشی بپردازد. اکثر افراد پس از عمل لیپوساکشن با ادامه انجام فعالیت های فیزیکی و ورزش توانسته اند تناسب اندام خود را بدست بیاورند.

بنابراین، اگرچه بسیار مهم است که ورزش پس از عمل لیپوساکشن ادامه پیدا کند اما شما می بایست با توجه به بدن خود از فعالیت های فیزیکی مناسب شرایط خود استفاده نمایید. زمان شروع فعالیت های فیزیکی برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. داشتن سابقه ورزشی قبل از عمل می تواند بر این موضوع تاثیر گذار باشد.

دو هفته بعد از عمل لیپوساکشن

در طول این مدت، با کاهش درد های ناحیه شکم، می توانید فعالیت هایی مانند پیاده روی برروی سطوح صاف را شروع نمایید. این اجازه می دهد که فرد بتواند مجددا حرکت را شروع نماید و به تسریع بهبودی شخص کمک می کند.

از انجام فعالیت های شدید مانند وزنه برداری، دویدن و دوچرخه سواری بدون اجازه پزشک خود اجتناب نمایید.

این مطلب به این معنا نیست که شما نباید هیچ حرکتی را انجام دهید. فعالیت های فیزیکی جریان خون را افزایش می دهند و باعث تقویت اندام ها خواهند شد. توصیه می شود که هر روز پیاده روی کوتاه انجام گیرد و به تدریج با تقویت و بهبودی شما این فعالیت ها به مدت بیشتر و با شدت بیشتر انجام گیرند. بیش از اندازه به انجام فعالیت ها نپردازید و هر زمان که احساس خستگی نمودید استراحت کافی داشته باشید. خواب کافی را در برنامه خود داشته باشید چرا که در بهبودی شما تاثیر فراوانی خواهد داشت.

لیپوساکشن

فعالیت های استقامتی

تمارین استقامتی می تواند در هفته دوم بعد از عمل انجام شود. همانند فعالیت های هوازی، فعالیت های استقامتی نیز می تواند به آرامی و بتدریج با افزایش توان جسمی شما افزایش یابد. افراد باید به این نکته توجه ویژه نمایند که حین و بعد از ورزش بدنشان چطور به این فعالیت ها واکنش نشان می دهد. اگر در حین ورزش دچار درد، ناراحتی یا خستگی مفرط می شوید، نیاز به استفاده از مواد دارویی خواهید داشت. در هفته های اول بعد از عمل لیپوساکشن، می بایست از انجام فعالیت های زیاد که نواحی عمل شده را مورد هدف قرار می دهند اجتناب نمایید. هر زمان که زخم های عمل بهبود یافته و کبودی ها رفته رفته ناپدید شدند، می توانید فعالیت های ورزشی را به اندازه ای که می توانید انجام دهید. فعالیت های استقامتی برای افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده اند بسیار پیشنهاد می گردد چرا که باعث سفت شدن پوست خواهد شد. بنابراین، پس از عمل لیپوساکشن، شما یک راه حل طبیعی و سالم برای رهایی ازشلی و افتادگی پوست خواهید داشت. حداقل به مدت دو ماه از رفتن به باشگاه ورزشی و انجام فعالیت های استقامتی سنگین خودداری نمایید.

فعالیت های قدرتی

فعالیت های قدرتی می تواند تا هفته دوم بعد از عمل به تعویق بیفتد. همانند فعالیت های هوازی، فعالیت های قدرتی می بایست به آرامی و آهستگی و بدون وارد کردن فشار زیاد بر روی بدن انجام گیرد. افراد می بایست به عکس العمل بدن خود حین انجام ورزش و بعد از آن توجه کافی نمایند. در صورت احساس درد، ناراحتی و یا تورم به سبب فعالیت های قدرتی، ضروری است که به پزشک جراح پلاستیک مراجعه شود. وارد کردن فشار و فعالیت بر روی ناحیه ای که عمل لیپوساکشن در آن نواحی انجام شده می بایست برای چندین هفته بعد به تعویق افتد. این نوع فعالیت ها می توانند هر زمان که زخم ها و کبودی ها بهبود یافتند، از سر گرفته شوند.

اگر از انجام این نوع فعالیت ها احساس ناراحتی می کنید، از انجام فعالیت های قدرتی برای مدت یک ماه تا افزایش بهبودی کبودی ها و تورم ها خودداری نمایید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
بدء محادثة
ارید إستشارة . كيف يمكننا مس
شركة عصرطب الدولیة
سلام عليكم. ارید إستشارة .
كيف يمكننا مساعدتك؟