آیا بکار بردن کامپوزیت پرکننده دندان در روش لبخند هالیوودی ضروری است؟

هالیوود اسمایل لبخند هالیوودی

طوری که بنظر می آییم می تواند بر زندگی ما تأثیر گذار باشد. لبخند ما اولین چیزی است که مردم در اولین برخورد متوجه آن می شوند. دندانپزشکی زیبایی واژه ای است که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به روش هایی اطلاق می شود که دندان های شما را از نظر زیبایی شناختی زیبا و بی نقص جلوه می دهد. دندان های ما ممکن است ظاهر خوبی نداشته باشند و لبخند ما به دلیل ژنتیک، افزایش سن، غذا و نوشیدنی، سیگار کشیدن و عوامل دیگر درخشش خود را از دست داده باشد. دندانپزشکی زیبایی می تواند لبخند شما را درخشان و زیبا جلوه دهد.

لبخند هالیوودی نوعی دندانپزشکی زیبایی است که عیوب دندان را درمان کرده و لبخند شما را سالم و درخشان می کند. این امر باعث می شود که در هنگام تعامل با دیگران، در مورد لبخند زدن و ظاهر خود احساس اطمینان کنید. یکی از روش هایی که به داشتن لبخند هالیوودی کمک می کند، کامپوزیت پرکننده دندان است. در اینجا قصد داریم در مورد این موضوع بیشتر توضیح دهیم و ببینیم که آیا استفاده از آنها ضروری است یا خیر.

butterfly
ابتسامة هوليود

روش لبخند هالیوودی چگونه است؟

لبخند هالیوودی بازسازی لبخند شماست که دندان های هر دو فک را از طریق بلیچینگ، ونیر، ایمپلنت، روکش و غیره بازسازی می کند. روش لبخند هالیوودی اغلب بر روی استفاده از ونیر متمرکز است تا تمام مشکلات دندانی مانند لکه ها، بریدگی ها و ناهماهنگی ها را پنهان کند.

کامپوزیت پر کننده دندان چیست؟

ونیرها پوسته های نازکی هستند که در قسمت جلویی دندان قرار می گیرند تا ویژگی های زیبایی آن را بهبود بخشند. پرسلین یا کامپوزیت دو نوع اصلی ونیر هستند که در روش لبخند هالیوودی مورد استفاده قرار می گیرند. پرسلین ها پوسته های سفارشی هستند که در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شوند و در قسمت جلویی دندان ها چسبانده می شوند. کامپوزیت یک روش درمانی یک روزه است که در همان جلسه ویزیت روی دندان اعمال می شود.

از پر کننده کامپوزیت (همرنگ دندان) برای درمان عیوب دندان استفاده می شود. ابتدا قسمت پوسیده دندان برداشته شده، تمیز می شود و سپس با پر کردن کامپوزیت پر می شود. امروزه پرکننده های کامپوزیتی با آمالگام نقره رایج ترین پرکننده های مورد استفاده هستند. پرکننده های کامپوزیتی همرنگ دندان هستند و به راحتی با رنگ دندان هماهنگ می شوند. پر کننده های کامپوزیت اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

 • بستن فواصل بین دندان ها
 • ترمیم دندان های لب پرشده
 • ترمیم دندان های ترک خورده یا شکسته
 • ترمیم دندان های پوسیده و فرسوده

یکی از معایب کامپوزیت این است که آنها دائمی نیستند و باید بعد از چند سال تعویض شوند.

هالیوود اسمایل

روش پر کردن دندان با استفاده از کامپوزیت چگونه است؟

روش استفاده از کامپوزیت یک فرآیند سریع است که در اولین جلسه درمان انجام می شود. در وهله اول، در حالی که دندانپزشک با استفاده از یک بی حس کننده موضعی دندان شما را بی حس کرده است، پوسیدگی را از بین می برد. فضا باید کاملا تمیز و آماده برای مواد پرکننده شود. دندانپزشک شما ممکن است دندان را خراش داده و سپس کامپوزیت را بچسباند. دندانپزشک باید با دقت رنگ سفیدی را انتخاب کند که با رنگ دندان شما مطابقت داشته باشد.

سپس ونیر کامپوزیت دقیقا بر روی نقطه مورد نظر قرار گرفته و شکل می گیرد. دندانپزشک شما از نور با شدت بالا برای خشک کردن و سفت شدن مواد کامپوزیت استفاده می کند. در نهایت دندان را جلا می دهند و کانتور می کنند. دندانپزشک نحوه گاز گرفتن شما را بررسی می کند تا ببیند آیا در جویدن غذا احساس راحتی دارید یا خیر. ممکن است در ابتدا کمی به گرما و سرما حساسیت داشته باشید، اما این امر به سرعت برطرف می شود.

ماندگاری پرکننده های کامپوزیت چقدر است؟

پر کننده های کامپوزیت دائمی نیستند. آنها اغلب پس از چند سال نیاز به جلا دادن و تعویض دارند. عمر این پرکننده ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر آنها به خوبی درمان و مراقبت شده باشند، می توانند تا 10 سال و حتی بیشتر دوام بیاورند. بهداشت دهان و دندان خوب، عادات غذایی سالم و بازدیدهای منظم دندانپزشکی به افزایش عمر پرکننده های کامپوزیت کمک می کند.

مزایای کامپوزیت پرکننده دندان

هنگامی که دندان خود را با کامپوزیت پر می کنید، این امر می تواند مزایای متعددی داشته باشد. برخی از مزایا عبارتند از:

 • با رنگ دندان های شما هماهنگ می شود و به زیبایی ظاهری آن ها کمک می کند
 • می توانند از پوسیدگی دندان در آینده جلوگیری کنند
 • درمان سریع بوده و در اولین ویزیت قابل استفاده است
 • ظاهری طبیعی دارند
 • از دندان ضعیف حمایت خواهد کرد
 • از عفونت به خصوص بعد از عصب کشی دندان جلوگیری می کند
 • با از بین بردن درد دندان، عملکرد دندان را بهبود می بخشد
 • به دلیل ماندگاری نسبتا بالا به بیمار آرامش خاطر می دهد
 • ارزان است

 

معایب کامپوزیت پرکننده دندان

تنها چند اشکال را می توان برای پر کننده های کامپوزیت نام برد:

 • طول عمر کمتر در مقایسه با پرسلین ونیر
 • خطر لکه شدن یا خراب شدن
 • نیاز به زمان بیشتر برای اعمال شدن روی دندان ها
 • اغلب گران تر از پر کننده آمالگام است

چه مدت طول می کشد تا دندان پر شود؟

اگر ناحیه تحت درمان کوچک باشد، استفاده از کامپوزیت پرکننده دندان معمولاً حدود یک ساعت یا کمتر طول می کشد. اگر چندین دندان برای پر کردن وجود داشته باشد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد. پر کردن مستقیم کامپوزیت در اولین جلسه درمان به پایان می رسد، اما اگر موردی از پر کردن غیر مستقیم وجود داشته باشد که باید از روی قالب انجام شود، نیاز به جلسه ویزیت دوم است. اگر نیاز به جایگزین کردن پرکردگی قدیمی دارید، ممکن است زمان این روند با اولین پرکردن دندانتان یکسان باشد، زیرا قبل از اینکه دندانپزشک دندان را دوباره پر کند، مواد پرکننده باید تخلیه شده و تمیز شوند.

لبخند هالیوودی اکنون یکی از روش های زیبایی است که به زیبایی ظاهری دندان ها کمک می کند و عیوب دندان را درمان می کند. پرکردن دندان معمولاً برای درمان مشکلات دندان در زمان کوتاه استفاده می شود. شرکت TebMedTourism  با تعیین وقت ملاقات با دندانپزشکان حرفه ای ما به شما کمک می کند تا به لبخند دلخواه خود برسید. با رعایت بهداشت دهان و دندان می توانید باعث شوید ماندگاری پرکننده های دندانتان را برای سالیان متمادی تضمین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید در طول هفته با کارشناسان ما مشاوره داشته باشید.

Author: Leila Nazari

Publisher and SEO specialist: Mohamad Gerami

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

ابتسامة هوليود في إيران

Hollywood Smile in Iran

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 1930 288 903 98+

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن
بدء محادثة
ارید إستشارة . كيف يمكننا مس
شركة عصرطب الدولیة
سلام عليكم. ارید إستشارة .
كيف يمكننا مساعدتك؟